تبلیغات
وبلاگ رسمی هواداران جرارد پیكه و سسک فابرگاس در ایران - پیکه: توئیتر مکان خوبی برای برقراری ارتباط با هواداران است
 
 
پیکه: توئیتر مکان خوبی برای برقراری ارتباط با هواداران است
نظرات () | ادامه مطلب...

پیکه: توئیتر مکان خوبی برای برقراری ارتباط با هواداران است
.

اکنون دو سال است که نام خرارد پیکه در میان بهترین مدافعان مرکزی حال حاضر جهان به چشم می خورد. او که محصول سیستم جوانان بارسلوناست٬ در ماه می 2008 به درخواست پپ گواردیولا پس از گذراندن یک دوره در منچستریونایتد به باشگاه دوران کودکی اش بازگشت.


ادامه خبر در ادامه مطلب...

او که خود را به عنوان یکی از چهره های تاثیرگذار در بارسا و تیم ملی اسپانیا مطرح ساخته است٬ در تیم منتخب فیفا در سال های 2009 و 2010 حاضر بود. در این گفتگو او به رویدادهای سال 2010 ٬ کار در بارسا٬ حضورش در شبکه های اجتماعی و سرگرمی هایش در خارج از محیط فوتبال پرداخته است.

*پس از قرار گرفتن در تیم منتخب سال 2010 فیفا چه احساسی داشتید؟

**خیلی خوشحال بودم. می دانم در فوتبال همه چیز به سرعت اتفاق می افتد و به این دلیل می دانم خوش شانس هستم و می خواهم از هر دقیقه آن لذت ببرم. به علاوه اینکه بازیکنان همتایم به من رای دادند٬ نشانه شهرت من است.

*شش بازیکن از بارسا در تیم منتخب فیفا حضور داشتند که پنج تای آنها محصول سیستم جوانان بارسا هستند.

**اینکه پنج تای ما از لاماسیا هستیم٬ اهمیت زیادی دارد زیرا به این معناست که افرادی که به بازیکنان خانگی اعتماد کردند٬ اکنون در حال درو کردن جوایز هستند. به علاوه باشگاه مجبور نیست برای قرارداد با آنها پولی پرداخت کند و آنها در حال حاضر جزء بهترین بازیکنان جهان محسوب می شوند. این موضوع برای باشگاه و نیز هواداران از اهمیت زیادی برخوردار است و چون آنها متعلق به اینجا هستند می توانند با این بازیکنان ارتباط داشته باشند.

*به نظر شما فرمول اسرارآمیز لاماسیا چیست؟

**بیش از هرچیز استانداردهای فوتبالی است که آنجا وجود دارد که بر حفظ توپ٬ ریسک نکردن بر سر آن٬از دست ندادن آن٬ پاسکاری صحیح و کنترل کامل تاکید می کنند و در سطح فردی به شما می آموزد که فوتبال همه چیز نیست و شما همیشه باید صادق باشید٬ به سختی کار کنید و در بیرون از میدان دوستان خوبی باشید.

*آیا فکر می کنید حضور بازیکنان هم تیمی جوان در تیم اصلی٬ در موفقیت اخیر باشگاه مؤثر بوده است؟

**قطعا. زیرا کاملا همدیگر را می شناسیم. جو بسیار خوبی که بر رختکن تیم حاکم است٬ نتیجه مستقیم آن است. و در فوتبال نتایج ما حکایت از آن دارد.

*شما با ترک بارسلونا گام غیرمعمولی برداشتید و بازهم به اینجا برگشتید.  فکر می کنید چرا کارها در منچستریونایتد مانند بارسا برایتان به خوبی پیش نرفت؟

**وقتی به یونایتد پیوستم٬ تنها 17 ساله بودم. من آنجا با تمرین در کنار بازیکنان اصلی تیم مانند وین رونی و ریو فردیناند پیشرفت زیادی داشتم. فکر می کنم خیلی جوان بودم و به جز من٬ ریو و نمانیا ویدیچ دو تن از بهترین مدافعان مرکزی جهان هم در آنجا بودند که سر الکس فرگوسن آنها را به من ترجیح می داد. اما تجربه بسیارخوبی بود. من هنوز با مربی و هم تیمی های سابقم رابطه خوبی دارم و فکر می کنم دوران بسیار مفیدی بود.

*بعد با درخواست پپ گواردیوالا دوباره به بارسلونا بازگشتید. چه چیز او را به مربی خاصی تبدیل کرده است؟

**این که او باعث می شود شما فوتبال را درک کنید. او تنها به شما دستور نمی دهد بلکه علت را برایتان توضیح می دهد. این امر از شما بازیکن بهتری می سازد چرا که دلیلی که در پس دستوراتش وجود دارد را یاد می گیرید.

*گواردیولا از روش های جدیدی نیز سود می برد مثل به پایان رساندن تمرین بازیکنانی که مجبور هستند شب های قبل از بازی را در هتل بگذرانند.

**او طرز فکر متفاوتی دارد و همیشه در شرایط خوب و بد بر آن اصرار داشته است. از این که حتی وقتی تیم پیروز نمی شود و او مورد انتقاد قرار می گیرد٬ موضع خود را حفظ می کند خوشم می آید. او مربی است که اجازه نمی دهد مسائل اطراف بر او تاثیر بگذارد و اعتماد به نفس زیادی دارد.

*نظرتان راجع به تفکرات تاکتیکی گواردیولا چیست؟

**او تنوعات تاکتیکی زیادی در آستین دارد. اما تیم ما همیشه از فلسفه فوتبال بارسا پیروی می کند که پیرامون حفظ تصاحب توپ و استفاده مناسب از آن دور می زند. بر این اساس می توانیم تغییرات زیادی ایجاد کنیم. در عقب با سه یا چهار بازیکن بازی را در دست می گیریم یا بازیکنان خط میانی را تغییر می دهیم٬ زیرا هرکدام از ما می داند باید چه کاری انجام دهد.

*بدون شک سال 2010 سالی فراموش نشدنی در حرفه شما بود. نقطه اوج کارتان کجا بود؟

**بدون شک فینال جام جهانی به همراه اسپانیا. اما تنها این نبود بلکه آنجا یک سری از مسائل را هم تجربه کردیم. یک ماه در آفریقای جنوبی بودیم٬ با افراد زیادی ملاقات کردیم و با هم تیمی هایی که نمی شناختیم٬ آشنا شدیم و در پایان دوستان خوبی شدیم.

*در واقع در 23 سالگی تمام افتخارات فوتبالی را به دست آورده اید. چگونه انگیزه خود را حفظ می کنید؟

**به آسانی٬ با به خاطر آوردن لحظات پس از پیروزی و احساس خوشحالی که پس از آن دارید. تلاش می کنید همیشه این لحظات را در ذهنتان زنده نگهدارید بنابراین می توانید به تکرار آن بپردازید. پیروزی٬ احساسی دوست داشتنی است که وقتی می بازید٬ آن را از دست می دهید. این نکته به شما انگیزه می دهد.

*پس از پیروزی در آفریقای جنوبی عملکرد اسپانیا تا اندازه ای تضعیف شده است. در این باره چه فکر می کنید؟

**توجه کنید که در بازی های انتخابی یورو 2012 واقعا خوب بازی کرده ایم و همه بازی هایمان را با برد پشت سر گذاشته ایم. شکست ما مقابل آرژانتین و پرتغال٬ دو تا از بزرگ ترین تیم های ملی بوده است. فکر می کنیم اگر زمانی برای شکست داشته باشیم همین حالاست چون ما قهرمان جهان هستیم و آن دو بازی هم دوستانه بودند. باخت 4-1 و 4-0 نتایج قابل قبولی برای ما نیستند و ما باید اطمینان حاصل کنیم که بار دیگر این اتفاق رخ نمی دهد.

*شما یکی از فعال ترین ملی پوشان اسپانیا در توئیتر هستید. خدمات شبکه های اجتماعی در کار فوتبالیست های قرن 21 تا چه حد اهمیت دارد؟

**این ابزار خوبی برای برقراری تماس با هواداران است. فکر می کنم برای آنها نکته مثبتی است که در مورد ما چیزهای بیشتری بدانند.

*جدا از فوتبال چه چیزهایی را دوست دارید؟

**دوست دارم زمان زیادی را با دوستان دوران کودکی ام سپری کنم. کسانی که در تمام زندگی با آنها آشنا بوده ام و در کنارشان می توانم خودم باشم. جدا از آن دوست دارم به سینما بروم٬ کتاب بخوانم و از کامپیوتر استفاده کنم. فرقی با دیگر جوانان امروزی ندارم.

*آیا می توانید تصور کنید روزی دوباره از بارسلونا جدا شوید؟

**اینجا خانه من است و من همیشه رویای بازی در آن را دارم. این تیم اگر بهترین تیم جهان نباشد٬ یکی از بهترین هاست و من٬ هم تیمی های بااستعداد زیادی دارم. هرگز تصمیمی در مورد ترک باشگاه ندارم.

*در پایان می توانید بگویید اسطوره شما در نوجوانی که بود و در فوتبال مدرن به دنبال چه هستید؟

**به خاطر می آورم که عادت داشتم بازی های فرناندو ایه رو بازیکن رئال مادرید را تماشا کنم و با وجودی که او برای رقیب دیرین بازی می کرد٬ او را تشویق می کردم. در حال حاضر بازی چند بازیکن را دنبال می کنم که فردیناند و ویدیچ دو نمونه از آنها هستند به علاوه کارلس پویول که دوست خوب من است.»
مرتبط با : news photos
نویسنده : hossein hassan nejad
تاریخ : دوشنبه 28 شهریور 1390
زمان : 06:44 ب.ظ
:: راسینگ سانتاندر 0-2 بارسلونا
:: بارسلونا 7-1 بایر لورکوزن [ 1/4 پایانی | لیگ قهرمانان ]
:: آخ آخ 600 یورو؟؟؟؟؟
:: Barcelona 3 - 1 Sporting Gijon
:: هه هه
:: Atletico madrid 1-2 Barcelona
:: گواردیولا باید بماند، به خاطر گذشته و آینده مان؛شکیرا تاثیری منفی درکارنامه ورزشی ام نداشته
:: جام بزرگ پی اس باکس
:: خیانت پیکه به شکیرا
:: فابرگاس و پیکه از خاطرات کودکی می گویند
:: مسابقات لالیگا و جام حذفی
:: پویول، سسک و فونتاس به خرید می روند
:: عکس یادگاری شکیرا با پدر و مادر پیکه در ژاپن
:: گواردیولا 13 بازیکن تیم اول را در مقابل باته استراحت می دهد!
:: بارسا بدون توقف!
:: بارسلونا 5-0 لوانته [ هفته پانزده | لالیگا ]
:: فابرگاس: «این بارسلونا است و ما باید تمام بازی ها را ببریم!».
:: خبر داغ
:: کلیپ جدید فابرگاس و پیکه
:: بارسا به هدف خود رسید
:: مشغله درسی
:: فابرگاس به تمرینات فشرده بازگشت
:: جرارد پیکه 15 روز دور از میدان خواهد بود.
:: پیكه یا په په
:: مردان بارسا و میلان
:: پایان نظر سنجی
:: باز هم شوخی های پیكه
:: سسك سه هفته مصدوم شد
:: جرارد پیکه : مدرن و شیک لباس می پوشم!
:: گواردیولا: بدون این بازیكنان توان دفاع با سه مهره را ندارم


 

قالب وبلاگ

هاست لینوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سایت و قالب وبلاگ

طراحی وب

شارژ ایرانسل

فال حافظ