تبلیغات
وبلاگ رسمی هواداران جرارد پیكه و سسک فابرگاس در ایران - Fabregas
 
 


Fabregas newcastle emirates.jpg
 
شناسنامه
نام کامل فرانسِسک فابرگاس سولِر
زادروز ۴ مه سال ۱۹۸۷
زادگاه بارسلونا، اسپانیا
قد ۱۷۷ سانتی متر
نام مستعار سِسک
اطلاعات باشگاهی
باشگاه کنونی آرسنال
شمارهٔ پیراهن ۴
پُست هافبک وسط
باشگاه‌های جوانان
  باشگاه ماتارو
باشگاه بارسلونا

 

زندگینامه

متولد سال ۱۹۸۷ میلادی در شهر بارسلونای اسپانیاست. او هم اکنون برای تیم باشگاهی آرسنال و تیم ملی اسپانیا به عنوان هافبک وسط، بازی می‌کند.

فابرگاس کار خود را از آکادمی بارسلونا و به عنوان کارآموز فوتبال شروع کرد اما بلافاصله در سپتامبر سال ۲۰۰۳ توسط باشگاه آرسنال انگلستان، خریداری شد. او در اولین فصل حضور در آرسنال، چندان به خدمت گرفته نشد اما در فصل ۴-۲۰۰۳، به دلیل مصدومیت های پی در پی هافبک های آرسنال، بیشتر به میدان رفت. سِسک در سال ۲۰۰۳ به تیم زیر هفده سال اسپانیا دعوت شد و در همان سال در کشور فنلاند، برای این تیم به میدان رفت. او به دلیل بازی های فوق العاده برای تیم آرسنال، در سال ۲۰۰۶ به تیم بزرگ سال اسپانیا دعوت شد تا در جام جهانی ۲۰۰۶، برای این تیم به میدان برود. وی در سال ۲۰۰۸ با تیم ملی اسپانیا، قهرمان یورو ۲۰۰۸ شد.

 

سابقهٔ حضور در باشگاه‌ها

فرانسِسک فابرگاس، همیشه یکی از طرفداران تیم بارسلونا بود. او اولین بار وقتی که فقط ۹ ماه داشت، به همراه پدربزرگ خود به دیدن یکی از بازی های تیم بارسلونا رفته بود! فرنسِسک فوتبال حرفه‌ای را در تیم جوانان بارسلونا، در پست هافبک دفاعی آغاز کرد و در مدت حضور در این تیم، ۳۰ گل به ثمر رساند. او از تیم نوجوانان به تیم بزرگ سالان بارسلونا دعوت شد اما به دلیل سنّ کم، حتی یک بازی هم در نیوکمپ (ورزشگاه بارسلونا) انجام نداد. فابرگاس در ۱۱ سپتامبر سال۲۰۰۳ به تیم لندنی آرسنال پیوست. او بازهم به دلیل سنّ کم وارد تیم اصلی (بزگ سال) نشد ولی مصدومیت های پی در پی هافبک های کلیدی آرسنال، همچون پاتریک ویرا و اِدو، باعث شد که آرسن ونگر سرمربی آرسنال، او را به خدمت بگیرد. سِسک در ۲۳ اکتبر همان سال با بازی در مقابل تیم رودِر هام یونایتد، با ۱۶ سال و ۱۷۷ روز سن، جوان ترین بازیکن تاریخ آرسنال شناخته شد. وی همچنین با گلزنی در بازی با تیمولوِرهمپتون در جام حذفی انگلستان، که به برد ۱-۵ آرسنال انجامید، نام خود را به عنوان جوان ترین گلزن این تیم در تاریخ تیم آرسنال، ثبت کرد.


 در همان سال فابرگاس با تیم آرسنال، فهرمان لیگ انگلستان شد ولی به دلیل بازی نکردن در این لیگ، مدالی دریافت نکرد. فابرگاس در فصل ۵-۲۰۰۴، برای اولین بار، به دلیل مصدومیت های پاتریک ویرا، اِدو و گیلبرتو سیلوا در لیست یازده نفرهٔ آرسن ونگر قرار گرفت. وی به عنوان جوان ترین بازیکن تاریخ لیگ انگلستان شناخته شد و با بازی های درخشان در مقابل تیم هایی همچون بلک بِرن و منچستر یونایتد، پاتریک ویرا و دیگر هافبک های وسط تیم آرسنال را نیمکت نشین کرد! فابرگاس جوان، در جام باشگاه‌های اروپا هم به میدان رفت و با گلزنی در برابر تیمروزِنبورگ، نام خود را به عنوان دومین جوانترین گلزن تاریخ این جام ثبت کرد. وی در جمع یازده نفرهٔ تیم آرسنال که با شکست تیم منچستر یونایتد قهرمان جام حذفی سال ۲۰۰۵ شد، حضور داشت.

پیوستن به یازده نفر اصلی تیم

با ترک پاتریک ویرا در سال ۲۰۰۶ از تیم آرسنال و پیوستن به تیم یوونتوس، فرانسِسک فابرگاس به جای این بازیکن به خدمت گرفته شد. هیچ کس در آن زمان فکر نمی‌کرد که او با سن کم بتواند در جمع یازده نفرهٔ اصلی آرسنال دوام بیاورد اما او با درخشش در بازی های جام قهرمانان اروپا و لیگ انگلستان کیفیت بازی خود را به همگان نشان داد. فرانسِسک در بازی با تیم یوونتوس ایتالیا، در مقابل یار قدیمی خود، پاتریک ویرا قرار گرفت. او در مقابل تکل های خشن پاتریک دوام آورد و با ثمر رساندن یک گل و ساختن گلی دیگر برای آرسنال به موفقیت های خود افزود. فابرگاس با آرسنال به فینال جام قهرمانان رفت و در مقابل تیم سال های جوانی خود یعنی تیم بارسلونا قرار گرفت اما آرسنال در این بازی با نتیجهٔ ۱-۲ مغلوب این تیم شد.

فابرگاس در پایان فصل ۶-۲۰۰۵ با پیشنهادها زیادی از سوی تیم رئال مادرید اسپانیا رو به رو شد. آرسن ونگر، سرمربی آرسنال در یکی از مصاحبه‌های خود گفت: "فرانسسک فروشی نیست و به هیچ پیشنهادی از سوی هیچ تیمی گوش نخواهیم داد." و آرسنال با سِسک در سپتامبر ۲۰۰۶ با اینکه این بازیکن ۶ سال دیگر هم با آرسنال قرارداد داشت، قراردادی ۵ ساله امضا کرد. فابرگاس دلیل رد کردن پیشنهادات دیگر و امضای قراردادی جدید را آرسن ونگر و شیوهٔ بازی آرسنال دانست.

فرانسِسک در فصل ۷-۲۰۰۶، تجارب بسیاری کسب کرد. او که به جمع بازیکنان اصلی تیم آرسنال پیوسته بود، در همهٔ بازی های لیگ انگلستان حضور داست و در مجموع با ۱۳ پاس گل به عنوان دومین بهترین پاسور لیگ معرفی شد. او در این فصل جوایز و عنوان های متعددی دزیافت کرد که از آن جمله می‌توان به جایزهٔ روزنامهٔ ایتالیایی توتو اِسپرت (Toto Sport)(که هر سال به بازیکن برتر سال داده می‌شود)، جایزهٔ بازیکن برتر ماه ژانویه و عنوان بهترین بازیکن فصل آرسنال، اشاره کرد به علاوه، سِسک نامزد کسب عنوان های بهترین بازیکن دنیا و بهترین بازیکن جوان دنیا بود اما هردوی این جوایز به کرسیتیانو رونالدو اهدا شد.

فصل ۸-۲۰۰۷، با مسائل پیش بینی نشده برای باشگاه آرسنال و فرانسِسک آغاز شد. ابتدا دیوید دین،معاون رئیس باشگاه آرسنال و در ادامه تیری آنری، بهترین گلزن تاریخ آرسنال، این باشگاه را ترک کردند. حتی آرسن ونگر هم قصد ترک آرسنال را داشت. در نبود تیری آنری و با وجود شرایط یاد شده، فرانسِسک فابرگاس، مهمترین و کلیدی ترین بازیکن تیم آرسنال بود و بر این اساس، تصمیم به رهبری کامل این تیم جوان گرفت. سِسک با زدن گل ها و دادن پاس گلهای زیاد، و نیز انجام بازی های درخشان، این موضوع را به اثبات رساند. او در ماه‌های آگوست، سپتامبر و اکتبر به عنوان بازیکن برتر آرسنال و به علاوه در ماه سپتامبر به عنوان بازیکن برتر ماه لیگ انگلستان انتخاب شد. سِسک در لیگ قهرمانان اروپا نیز برای آرسنال درخشید و با گلی که در بازی یک چهارم نهایی به تیم آث میلان زد، کیفیت بازی خود را به همگان نشان داد.

درفصل 20089 بازوبند کاپیتانی را از ویلام گالاس گرفت و تا امروز کاپیتانی تیم آرسنال را بر عهده دارد .

پیوستن به تیم ملی اسپانیا

فرانسِسک فابرگاس در سال ۲۰۰۳، در بازی های جام جهانی زیر ۱۷ سال که در کشور فنلاند جریان داشت، برای تیم ملی جوانان اسپانیا به میدان رفت. تیم اسپانیا در دیدار نهایی مغلوب تیم محبوب برزیل شد ولی این موضوع از ارزش های سِسک کم نکرد. او با این که به عنوان هافبک در میدان حضور داشت، بهترین گلزن این تورنمنت شناخته شد و جایزهٔ بهترین بازیکن تورنمنت را هم از آن خود کرد. تیم زیر ۱۷ سال اسپانیا به همراه فرانسِسک، در جام ۲۰۰۴ اروپا نیز شرکت کرد ولی باز هم در بازی نهایی شکست خورد. سِسک به عنوان بازیکن طلایی این تورنمنت انتخاب شد.

سسک در 2008 برای تیم ملی اسپانیا در یورو 2008 بازی کرد ، درست است که او در ترکیب اصلی قرار نداشت اما از هر دقیقه که وارد بازی میشد بازی قابل قبولی را ارائه میداد و در قهرمانی اسپانیا در این تورنومنت نقش بسزایی داشت  ، سپس در جام جهانی 2010 نیز همین اتفاق برای او تکرار شد و اغلب در دقایق پایانی به بازی می آمد اما در همان دقایق نیز به خوبی می درخشید و در بازی فینال 2010 پاس گل طلایی آندرس اینیتا را داد و اسپانیا را به قهرمانی رسانید .


نكاتی جالب از سسك فابرگاس

فرانسیس سسك فابرگاس سولار متولد ۴ مى ۱۹۸۷ در آرنیس دى مار واقع در بارسلوناى اسپانیاست . پدرش فرانسیس فابرگاس سنیور یك شركت املاك و مستغلات را اداره مى كند و مادرش نوریا سولار هم صاحب شیرینى فروشى است . قدى معادل ۱۷۵ سانتى متر دارد . اولین مسابقه فوتبال را در ۹ ماهگى و در آغوش پدربزرگش كه هوادار بارسلونا بود در استادیوم دید . به زبان هاى اسپانیایى ، كاتالانى ، انگلیسى و فرانسوى تسلط دارد ! جرارد پیكه دوست صمیمى اوست . نام سسك را دوستانش براى او انتخاب كرده اند ! علاقه مند مطلق بازى هاى رزمى پلى استیشن است و بر عكس آن چندان به بازى فوتبال آن علاقه ندارد ! باستین شواین اشتایگر بازیكن مورد علاقه اوست . فابرگاس شدیدا عاشق عروسك و مخصوصا عروسك هاى خرسى است و كلكسیونى از این نوع عروسك ها را جمع آورى كرده است !


سسك فابرگاس در فشن شو ... !

تاكنون چندین بار اعتراف كرده است كه مى خواهد خانه اى مجلل و زیبا كه شباهت هایى به قصرهاى قرون وسطى دارد را در پاریس خریدارى كند ! چندان به كارهایى مثل مدیتیشن و یوگا براى رسیدن به آرامش علاقه ندارد ، بر عكس به نظرش این كارها ذهن و روح و حتى جسم را هم خسته مى كنند . علاقه بسیار شدیدى به شنا دارد و مى گوید كه با شنا كردن به آرامش مى رسد . به شدت از راه رفتن زیر باران و خیس شدن لباس هایش متنفر است ! عاشق انیمیشن عصر یخبندان است و در این كارتون از شخصیت اسكارت خوشش میاید ! از جنیفر لوپز به شدت متنفر است ! از مخاطبان اصلى سینما و فیلم هاى سینمایى است و در بین شخصیت هاى سینمایى از زورو خوشش مى آید .


 

سسك و كارلا ... !

املاك و دارایى :

حضور در برنامه " اسرارى كه مى شود بازگو كرد " او را در مخمصه اى انداخت كه دیگر راه فرارى برایش نگذاشت و مجبور شد در رودربایستى مجرى برنامه كه از دوستان قدیمى اش بود دست به افشاگرى بزند و بگوید كه صاحب یك آپارتمان بسیار مدرن با تجهیزاتى كاملا استثنایى است ، تجهیزاتى كه میزان ارزش مادى این خانه را به ۵ میلیون یورو افزایش داده است . او تنها براى سیستم هوشمند درب هاى خانه اش كه به صدا و تصویر او حساس هستند ۶۰ هزار یورو پرداخته است . او همچنین مقادیرى از سهام یك شهربازى در لندن را خریدارى كرده است و یك شركت تولید پوشاك نیز دارد .


سسك و كارلا در شهربازى ... تو این عكس معلومه كه فابرگاس از خیس شدن لباساش بدش میاد !

خواندنى هایى از سسك فابرگاس از زبان خودش :

تزئین كردن درخت كریسمس

نباید براى شما عجیب باشد كه چرا عمده لذت بردن هاى من در زندگى حالت كودكانه دارد چون من همیشه یك سن ۷ سالگى را براى خودم نگه داشته ام تا در موقع لزوم از آن استفاده كنم یكى از آن شیطنت ها و دلمشغولى هایم در آن دوران انتظار براى عید و تزئین كردن درخت كریسمس است . توپ هاى رنگى و هر چیزى كه به درخت آویزان مى كردیم را بسیار دوست داشتم و از حاصل كارم بسیار خوشم مى آمد و به آن افتخار مى كردم .

خوابى كه مرا بزرگ كرد !

شاید اگر بخواهم از بهترین اتفاقات عمرم یاد كنم یك تجربه ماورایى بود . البته من به ماوراء و این چیز هاى خیالى مثل روح اعتقادى ندارم اما یادم هست كه در كودكى خوابى دیدم كه تمام جزئیاتش را حتى هنوز به یاد دارم . من در خواب دیدم كه بزرگ شده ام و به آدم هاى زیادى امضا مى دهم و حالا كه این تجربه را چند سالى است از سر گذرانده ام همیشه موقع امضا دادن آن صحنه از خواب به خاطرم مى آید و مرا ذوق زده مى كند .

كابوس معلم ریاضى

هنگامى كه مدرسه مى رفتم یك معلم ریاضى به نام هانس داشتیم كه دو رگه آلمانى بود . آن موقع من زیاد تحت تاثیر فیلم هاى آلمانى و ضد نازى بودم و همیشه فكر مى كردم كه او هم یكى از آن نازى هایى است كه آدم ها را شكنجه مى كند و دائم در خواب مى دیدم كه با یكى از ابزار آلات شكنجه ، بچه هاى كلاس را مى آزارد و باعث شده بود تا ترس عجیبى از او داشته باشم و هر بار كه با من صحبت مى كرد كل بدنم مى لرزید . نكته جالب این بود كه او در كل آدم خوبى بود اما من نمى پذیرفتم .

سرعت

بدون شك هیچ كدام از كارهاى دنیا به اندازه ماشین سوارى برایم لذت بخش نیست چون عاشق سرعت هستم ، آن هم سرعت دیوانه وار ، طورى كه متوجه مناظر اطراف نشوم و فقط سایه هایى را ببینم كه از كنارم مى گذرند . البته رانندگى در خیابان هاى شلوغ را دوست ندارم .

pique.mihanblog.com

 


 


 

 

:: راسینگ سانتاندر 0-2 بارسلونا
:: بارسلونا 7-1 بایر لورکوزن [ 1/4 پایانی | لیگ قهرمانان ]
:: آخ آخ 600 یورو؟؟؟؟؟
:: Barcelona 3 - 1 Sporting Gijon
:: هه هه
:: Atletico madrid 1-2 Barcelona
:: گواردیولا باید بماند، به خاطر گذشته و آینده مان؛شکیرا تاثیری منفی درکارنامه ورزشی ام نداشته
:: جام بزرگ پی اس باکس
:: خیانت پیکه به شکیرا
:: فابرگاس و پیکه از خاطرات کودکی می گویند
:: مسابقات لالیگا و جام حذفی
:: پویول، سسک و فونتاس به خرید می روند
:: عکس یادگاری شکیرا با پدر و مادر پیکه در ژاپن
:: گواردیولا 13 بازیکن تیم اول را در مقابل باته استراحت می دهد!
:: بارسا بدون توقف!
:: بارسلونا 5-0 لوانته [ هفته پانزده | لالیگا ]
:: فابرگاس: «این بارسلونا است و ما باید تمام بازی ها را ببریم!».
:: خبر داغ
:: کلیپ جدید فابرگاس و پیکه
:: بارسا به هدف خود رسید
:: مشغله درسی
:: فابرگاس به تمرینات فشرده بازگشت
:: جرارد پیکه 15 روز دور از میدان خواهد بود.
:: پیكه یا په په
:: مردان بارسا و میلان
:: پایان نظر سنجی
:: باز هم شوخی های پیكه
:: سسك سه هفته مصدوم شد
:: جرارد پیکه : مدرن و شیک لباس می پوشم!
:: گواردیولا: بدون این بازیكنان توان دفاع با سه مهره را ندارم


 

قالب وبلاگ

هاست لینوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سایت و قالب وبلاگ

طراحی وب

شارژ ایرانسل

فال حافظ